Genelec 8340A RAW SAM aktiivikaiutin
Genelec 8340A RAW SAM aktiivikaiutin - Studio- ja HIFI-kaiuttimet, 2-tie - 8340A-RAW - 1
Genelec 8340A RAW SAM aktiivikaiutin - Studio- ja HIFI-kaiuttimet, 2-tie - 8340A-RAW - 2
Genelec 8340A RAW SAM aktiivikaiutin - Studio- ja HIFI-kaiuttimet, 2-tie - 8340A-RAW - 3
Genelec 8340A RAW SAM aktiivikaiutin - Studio- ja HIFI-kaiuttimet, 2-tie - 8340A-RAW - 4
Genelec 8340A RAW SAM aktiivikaiutin - Studio- ja HIFI-kaiuttimet, 2-tie - 8340A-RAW - 5
8340A on erittäin kehittynyt studiomonitori, joka soveltuu digitaalisiin että analogisiin järjestelmäympäristöihin.
  • Tuotekoodi: 8340A-RAW
  • Takuu: 2 vuotta
  • Paino pakattuna: 8.4 kg
kpl
Genelecin 8340A SAM™ älytarkkailukaiuttimen suorityskyky ja tarkkuus nostavat monitoroinnin luotettavuuden uudelle tasolle.
8340A:n erittäin korkea maksimiäänenpaine, laaja taajuuskaista ja värittymätön ääni ovat seurausta useista Genelecin kehittämistä teknologioista. Kaiuttimen Minimum Diffraction Enclosure (MDE™) -koteloon on integroitu Directivity Control Waveguide (DCW™) -ohjain sekä virtausoptimoitu refleksiputki. Elektroniikka sisältää Genelecin suunnitelemat D-luokan tehovahvistimet sekä universaalin virtalähteen. 8340A on täysin yhteensopiva vanhempien Smart Active Monitor (SAM™) -järjestelmien kanssa.
8340A on erittäin kehittynyt tarkkailukaiutin, joka soveltuu digitaalisiin että analogisiin järjestelmäympäristöihin. Se soveltuu erinomaisesti äänitysstudioihin, jälkituotantoon, digitaalisiin editointijärjestelmiin, sekä radio-, TV- ja ulkotuotantoon. 8340A:n ansiosta voit keskittää kaiken luovuutesi työskentelyyn eikä sinun tarvitse huolehtia äänentoiston luotettavuudesta, paikasta riippumatta.
- Alumiinista valmistettu, DCW:llä ja suojaverkoilla varustettu MDE kotelo.
- 6½" bassoelementti, ¾" metallikalottidiskanttielementti ja DCW™
- Integroidut jakosuotimet ja D-luokan vahvistimet: 150W/150W
- SPL: 110 dB
- Taajuusvaste: 38 Hz – 22 kHz (-6 dB)
- Analoginen ja digitaalinen XLR-sisääntulo
- Kaksi Genelec Loudspeaker Manager (GLM) Control Network-liitintä
- 3/8" kierteet pohjassa mikrofonitelineeseen kiinnitystä varten
- Takapaneelissa integroidut kierteet kiinnikkeitä varten.
- Iso-Pod pöytäteline toimitetaan mukana
- Mitat: K 365 x L 237 x S 223 mm Iso-Pod-jalustalla
- Massa: 8,4 kg
- Väri: RAW
- Kappalehinta
Liitännät:
1 x XLR analogisisääntulo
1 x XLR AES/EBU sisääntulo
1 x XLR AES/EBU ulostulo
2 x RJ45 ohjausverkkoliitäntä
Myyntipakkaus sisältää:
1 x 8340A monitori