Genelec 8330A RAW SAM aktiivikaiutin
Genelec 8330A RAW SAM aktiivikaiutin - Studio- ja HIFI-kaiuttimet, 2-tie - 8330A-RAW - 1
Genelec 8330A RAW SAM aktiivikaiutin - Studio- ja HIFI-kaiuttimet, 2-tie - 8330A-RAW - 2
Genelec 8330A RAW SAM aktiivikaiutin - Studio- ja HIFI-kaiuttimet, 2-tie - 8330A-RAW - 3
Genelec 8330A RAW SAM aktiivikaiutin - Studio- ja HIFI-kaiuttimet, 2-tie - 8330A-RAW - 4
Genelec 8330A RAW SAM aktiivikaiutin - Studio- ja HIFI-kaiuttimet, 2-tie - 8330A-RAW - 5
Tehokas aktiivinen 8330A SAM studiomonitori RAW viimeistelyllä.
  • Tuotekoodi: 8330A-RAW
  • Takuu: 2 vuotta
  • Paino pakattuna: 5.8 kg
kpl
Genelec 8330A RAW SAM tarkkailukaiutin
Erittäin kompaktissa 8330A:ssa yhdistyvät Genelecin Minimum Diffraction Enclosure (MDE™) -kotelo, Directivity Control Waveguide (DCW™) -suuntain ja virtausoptimoitu refleksiputki. Pienestä koostaan huolimatta se tuottaa suuren maksimiäänenpaineen ja laajan värittymättömän taajuusvasteen. Intuitiivisella Genelec Loudspeaker Manager (GLM™) -hallintaohjelmistolla voidaan säätää tarkkailukaiuttimen ominaisuuksia ja ohjata koko kaiutinjärjestelmää. Genelecin AutoCal™-kalibrointitoiminto kompensoi automaattisesti erikseen jokaisen ohjausverkkoon kytketyn tarkkailukaiuttimen tason, viive-erot ja taajuusvasteen.
8330A on korvaamaton työkalu vaikeassa huoneakustiikassa. Se soveltuu erinomaisesti studio- ja jälkikäsittelykäyttöön, audiotyöasemasovelluksiin, radio- ja TV-tarkkaamokäyttöön sekä ulkotuotantosovelluksiin.
- Alumiinista valmistettu, DCW:llä, suojaverkoilla ja magneettisuojauksella varustettu MDE kotelo.
- 130mm:n (5") bassoelementti ja 19mm:n (0,75") diskanttielementti
- Integroidut jakosuotimet ja D-luokan vahvistimet: 50W/50W
- SPL: 104 dB
- Taajuusvaste: 45 Hz - 23 kHz ("-6 dB")
- Analoginen ja digitaalinen XLR-sisääntulo
- Kaksi Genelec Loudspeaker Manager (GLM) Control Network-liitintä
- 3/8" kierteet pohjassa mikrofonitelineeseen kiinnitystä varten
- Takapaneelissa integroidut M6 kierteet kiinnikkeitä varten.
- Iso-Pod pöytäteline toimitetaan mukana
- Mitat: K 299 x L 189 x S 178 mm Iso-Pod-jalustalla
- Massa: 5,5 kg
- Väri: RAW
- Kappalehinta
Liitännät:
1 x XLR analogisisääntulo
1 x XLR AES/EBU sisääntulo
1 x XLR AES/EBU ulostulo
2 x RJ45 ohjausverkkoliitäntä
Myyntipakkaus sisältää:
1 x 8330A monitori