PA-kaiuttimet, aktiiviset

Aktiiviset PA-kaiuttimet ovat sisäänrakennettujen vahvistintensa ansiosta helposti pystytettävä ratkaisu keikoille, tapahtumiin ja kiinteisiin asennuksiin

Aktiivisessa PA-kaiuttimessa vahvistimet ja DSP-pohjainen signaalinkäsittely on rakennettu suoraan kaiuttimeen, joten erillistä päätevahvistinta ei tarvita. Kaiutin kytketään verkkovirtaan ja mikseriin tai suoraan äänilähteeseen, ja monissa malleissa on lisäksi esiasetuksia eri käyttötilanteisiin, kuten puheeseen, musiikkiin ja monitorikäyttöön.

St. Paul's Soundin aktiivisten PA-kaiuttimien valikoimasta löydät malleja puhetilaisuuksista suuriin tapahtumiin

Valikoimaamme kuuluvat muun muassa RCF:n, Yamahan, JBL:n, dB Technologiesin, Mackien, HK Audion, Electro-Voicen ja Alton aktiiviset PA-kaiuttimet kompakteista 8-tuumaisista malleista 15-tuumaisiin 3-tie-kaiuttimiin. Bassotoistoa voi laajentaa aktiivisilla PA-subwoofereilla, ja valmiit kokonaisuudet löydät kaiutinjärjestelmistä.

Lue lisää tästä.

EV EKX-12P aktiivikaiutin - PA-kaiuttimet, aktiiviset - EV-EKX-12P - 1
EV EKX-12P aktiivikaiutin - PA-kaiuttimet, aktiiviset - EV-EKX-12P - 2
Electro-Voice

EV EKX-12P aktiivikaiutin

Electro-Voice EKX-12P on kompakti ja erittäin hyväsoundinen aktiivinen puu kabinettinen PA-kaappi
(0)
977,00 €
Toimitus verkkokaupan varastosta
Arvioitu lähetysaika 3-7 arkipäivässä
EV EKX-15P aktiivikaiutin - PA-kaiuttimet, aktiiviset - EV-EKX-15P - 1
EV EKX-15P aktiivikaiutin - PA-kaiuttimet, aktiiviset - EV-EKX-15P - 2
Electro-Voice

EV EKX-15P aktiivikaiutin

Electro-Voice EKX-15P on kompakti ja erittäin hyväsoundinen aktiivinen puukabinettinen PA-kaappi
(0)
899,00 €
Heti verkkokaupasta ja Nummelan myymälästä
Arvioitu lähetysaika 1-2 arkipäivässä
EV ELX200-12P aktiivikaiutin - PA-kaiuttimet, aktiiviset - ELX200-12P - 1
EV ELX200-12P aktiivikaiutin - PA-kaiuttimet, aktiiviset - ELX200-12P - 2
Electro-Voice

EV ELX200-12P aktiivikaiutin

ELX200 12P 12" aktiivinen PA-kaiutin, 1200W Class D, 130 dB, QuickSmart DSP.
(0)
711,00 €
Heti verkkokaupasta ja Nummelan myymälästä
Arvioitu lähetysaika 1-2 arkipäivässä
EV ELX200-15P aktiivikaiutin - PA-kaiuttimet, aktiiviset - ELX200-15P - 1
EV ELX200-15P aktiivikaiutin - PA-kaiuttimet, aktiiviset - ELX200-15P - 2
Electro-Voice

EV ELX200-15P aktiivikaiutin

ELX200 15P 15" aktiivinen PA-kaiutin, 1200W Class D, 132 dB, QuickSmart DSP.
(0)
865,00 €
Toimitus verkkokaupan varastosta
Arvioitu lähetysaika 3-7 arkipäivässä
EV ETX-12P aktiivikaiutin - PA-kaiuttimet, aktiiviset - EV-ETX-12P - 1
EV ETX-12P aktiivikaiutin - PA-kaiuttimet, aktiiviset - EV-ETX-12P - 2
Electro-Voice

EV ETX-12P aktiivikaiutin

Electro-Voice ETX-12P aktiivikaiutin kiertuekäyttöön (1.790,00) Järeä Electro-Voicen aktiivinen puu-PA-kaappi isommille lavoille. Bi-amp pääteteho yhteensä 2 kW, 135 dB SPL. Made in USA 12"...
(0)
1490,00 €
Loppu myymälästä, kysy saatavuus asiakaspalvelustamme
Lähetysaika n. 14-28 arkipäivää
EV ETX-15P aktiivikaiutin - PA-kaiuttimet, aktiiviset - EV-ETX-15P - 1
EV ETX-15P aktiivikaiutin - PA-kaiuttimet, aktiiviset - EV-ETX-15P - 2
Electro-Voice

EV ETX-15P aktiivikaiutin

Electro-Voice ETX 15P aktiivikaiutin kiertuekäyttöön (1.935,00) Järeä Electro-Voicen aktiivinen puu-PA-kaappi isommille lavoille. Bi-amp pääteteho yhteensä 2 kW, 135 dB SPL Made in USA 15"...
(0)
1599,00 €
Loppu myymälästä, kysy saatavuus asiakaspalvelustamme
Lähetysaika n. 14-28 arkipäivää
EV Everse 12 akku-PA-kaiutin - PA-kaiuttimet, aktiiviset - EVERSE12 - 1
EV Everse 12 akku-PA-kaiutin - PA-kaiuttimet, aktiiviset - EVERSE12 - 2
Electro-Voice

EV Everse 12 akku-PA-kaiutin

EV EVERSE 12 on 12" akkukäyttöinen aktiivikaiutin, jossa on iso äänenpaine 126 dB SPL, Bluetooth ja ohjaus-aplikaatio.
(0)
1022,00 €
Heti verkkokaupasta ja Nummelan myymälästä
Arvioitu lähetysaika 1-2 arkipäivässä
EV PXM-12MP aktiivikaiutin - Lavamonitorit, aktiiviset - PXM12MP - 1
EV PXM-12MP aktiivikaiutin - Lavamonitorit, aktiiviset - PXM12MP - 2
Electro-Voice

EV PXM-12MP aktiivikaiutin

EV PXM-12MP on laadukas ja tehokas (129 dB SPL) 12" aktiivinen koaksiaalimonitori PA-käyttöön sekä lavamonitoriksi. Kompakti koko (13,5 kg) ja hyvä soundi.
(0)
979,00 €
Heti verkkokaupasta ja Nummelan myymälästä
Arvioitu lähetysaika 1-2 arkipäivässä
EV ZLX 12P G2 aktiivikaiutin - PA-kaiuttimet, aktiiviset - ZLX-12P-G2 - 1
EV ZLX 12P G2 aktiivikaiutin - PA-kaiuttimet, aktiiviset - ZLX-12P-G2 - 2
Electro-Voice

EV ZLX 12P G2 aktiivikaiutin

EV 12" 2-tie aktiivikaiutin, TWS bluetooth -suoratoisto ja sovellusohjaus, mikseri sis. efektit, musta
(0)
555,00 €
Toimitus verkkokaupan varastosta
Arvioitu lähetysaika 3-7 arkipäivässä
EV ZLX 15P G2 aktiivikaiutin - PA-kaiuttimet, aktiiviset - ZLX-15P-G2 - 1
EV ZLX 15P G2 aktiivikaiutin - PA-kaiuttimet, aktiiviset - ZLX-15P-G2 - 2
Electro-Voice

EV ZLX 15P G2 aktiivikaiutin

EV 15" 2-tie aktiivikaiutin, TWS bluetooth -suoratoisto ja sovellusohjaus, mikseri sis. efektit, musta
(0)
649,00 €
Toimitus verkkokaupan varastosta
Arvioitu lähetysaika 3-7 arkipäivässä
EV ZLX 8P G2 aktiivikaiutin - PA-kaiuttimet, aktiiviset - ZLX-8P-G2 - 1
EV ZLX 8P G2 aktiivikaiutin - PA-kaiuttimet, aktiiviset - ZLX-8P-G2 - 2
Electro-Voice

EV ZLX 8P G2 aktiivikaiutin

EV 8" 2-tie aktiivikaiutin, TWS bluetooth -suoratoisto ja sovellusohjaus, mikseri sis. efektit, musta
(0)
499,00 €
Toimitus verkkokaupan varastosta
Arvioitu lähetysaika 3-7 arkipäivässä
EV ZXA1-100B aktiivikaiutin - PA-kaiuttimet, aktiiviset - EV-Zxa1-100B - 1
EV ZXA1-100B aktiivikaiutin - PA-kaiuttimet, aktiiviset - EV-Zxa1-100B - 2
Electro-Voice

EV ZXA1-100B aktiivikaiutin

Electro-Voice ZXA1-100B aktiivikaiutin Tehokas, kompakti ja hyväsoundinen EV! Electro-Voice engineers have raised the bar for portable sound once again, adding to the award-winning ZX loudspeaker...
(0)
899,00 €
Loppu myymälästä, kysy saatavuus asiakaspalvelustamme
Lähetysaika n. 14-28 arkipäivää
EV ZXA1-90B aktiivikaiutin - PA-kaiuttimet, aktiiviset - EV-Zxa1-90B - 1
EV ZXA1-90B aktiivikaiutin - PA-kaiuttimet, aktiiviset - EV-Zxa1-90B - 2
Electro-Voice

EV ZXA1-90B aktiivikaiutin

EV ZXA1 90B aktiivikaiutin on kompakti, tehokas ja hyväsoundinen Electro-Voice. 800 Wrms, 126 dB SPL.
(0)
699,00 €
Heti verkkokaupasta ja Nummelan myymälästä
Arvioitu lähetysaika 1-2 arkipäivässä
EV ZXA1-90W aktiivikaiutin (valkoinen) - PA-kaiuttimet, aktiiviset - EV-Zxa1-90W - 1
EV ZXA1-90W aktiivikaiutin (valkoinen) - PA-kaiuttimet, aktiiviset - EV-Zxa1-90W - 2
Electro-Voice

EV ZXA1-90W aktiivikaiutin (valkoinen)

EV ZXA1-90W aktiivikaiutin (valkoinen) Huom! Kyseessä vastaava kaiutin kuin kuvissa, mutta valkoisena! Erittäin kompakti (8,6 kg), tehokas (800 W rms) ja hyvä-ääninen 2-tie aktiivi-PA-kaiutin...
(0)
799,00 €
Loppu myymälästä, kysy saatavuus asiakaspalvelustamme
Lähetysaika n. 14-28 arkipäivää